Newsletter


Dodaj swój adres e-mail, aby otrzymywać wiadomości bezpośrednio do skrzynki pocztowej!

Aktualności

 • Drugie zajęcia - prawniczy język ukraiński

  17.10.2017

  Szanowni Państwo, 

   
  na samym początku chciałbym Państwu podziękować za tak licze przybycie na zajęcia z prawniczego języka ukraińskiego. Jednym z ustaleń organizacyjnych jest kwestia uczęszczania na zajęcia osób które rozpoczynają przygodę z językiem ukraińskim lub znają go na poziomie od A1 do B2. Pozostałe osoby, czyli osoby władające językiem ukriański w stopniu zaawansowanym zachęcamy do samodzielnego opracowania materiałów oraz uczeszczania na zajęcia tylko w wybrane piątki o czym Państwa poinformujemy odpowiednio w wiadomości.
   

   

  więcej »

 • Pierwsze zajęcia z prawniczego języka ukraińskiego

  11.10.2017
  Wielce Szanowni Pańtwo,
  na samym początku chciałbym ogromnie podziękować Państwu za zainteresowanie Szkołą i jestem pewien, że będzie to dla Państwa możliwość poszerzenia wiedzy, jak równiez możliwości zawodowych.
  Już w najbliższy piątek (13.10.2017) odbędą się pierwsze zajécia z przedmiotu "prawniczy język ukraiński". Odbędą się one w sali 55 , ul. Bracka 12 (budynek Wydziału Prawa i Administracji UJ), Kraków.
  Osobą prowadzącą zajęcia będzie Pan Jarosław Petryshyn.
  Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17:00. Na początku zajęć pozwolę sobie przedstawić kilka ważnych kwestii organizacyjnych, po czym rozpocznie się Państwa przygoda z prawniczym językiem ukraińskim .
  W przypadku pytań z Państwa strony zachęcam serdecznie do kontaktu mailowego (spu.wpia@uj.edu.pl albo też zapraszam na mój dyżur, który odbywać się będzie regularnie w piątki 15:50 - 16:50, p. 205-206 ul. Bracka 12. 

  Pod poniższym linkiem znajdziecie Państwo alfabet ukraiński wraz z krótkim komentarzem.
  Zachęcam Państwa serdecznie do zapoznania się z tym plikiem i na tej podstawie proszę o podjęcie próby przetłumaczenia krótkiego zdania - niespodzianki :):
   
  Я супер, тому що я вчуся української юридичної мови!
   
   
  Pozostaję z wyrazami szacunku, 
  Aleksander Wróbel

  Koordynator Szkoły Prawa Ukraińskiego​

  więcej »

 • Rekrutacja do Szkoły Prawa Słowackiego

  03.10.2017

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji Szkoły Prawa Słowackiego działającej na naszym Wydziale we współpracy z Instytutem Państwa i Prawa Słowackiej Akademii Nauk w Bratysławie. Za Szkołę studenci otrzymują 15 pkt (2 pkt Prawniczy język słowacki, 13 pkt – Wstęp do prawa słowackiego).
  W ramach Szkoły w pierwszym semestrze odbywają się zajęcia z Prawniczego języka słowackiego (piątki od 17:00 do 20:00), początek zajęć 20.10.2017.
  Semestr letni to sześć weekendowych zjazdów, podczas których zajęcia prowadzą profesorowie ze Słowacji. Dodatkowo odbywają się także warsztaty prowadzone przez słowackich prawników-praktyków z kancelarii V4 Legal.
  Szkoła kończy się egzaminem. Jej absolwenci otrzymują dyplom wydawany wspólnie przez Wydział Prawa i Administracji UJ oraz Instytut Państwa i Prawa Słowackiej Akademii Nauk w Bratysławie.
  Zapisy do Szkoły prowadzone są w systemie USOS (zapis ma kurs Prawniczy język słowacki oraz przez Ośrodek Koordynacyjny Szkół Praw Obcych (okspo@uj.edu.pl) do dnia 15.10.2017
  FB Szkoły Prawa Słowackiego: https://www.facebook.com/spsuj/

  więcej »

 • Nabór do Szkoły Prawa Ukraińskiego 2017/2018

  19.09.2017
 • REKRUTACJA DO SZKOŁY PRAWA FRANCUSKIEGO

  11.09.2017

  Mimo, że już się wyróżniasz,  bo znasz język francuski,  to z nami możesz zdobyć jeszcze większą przewagę na rynku pracy! – Zapisz się do Szkoły Prawa Francuskiego. Pamiętaj: Nie musisz być studentem prawa by poznać prawo francuskie.

  Ośrodek Koordynacyjny Szkół Praw Obcych rozpoczyna rekrutację do Szkoły Prawa Francuskiego 2017/2018 – programu oferowanego bezpłatnie przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Uniwersytet w Orleanie. 

   Zapisy do Szkoły Prawa Francuskiego przyjmowane są od 19 czerwca do 6 października.   Kandydaci proszeni są o  złożenie w biurze Ośrodka Koordynacyjnego Szkół Praw Obcych  kwestionariusza (poniżej w załączeniu) wraz ze zdjęciem. Kwestionariusz można również przesłać mailem na adres okspo@uj.edu.pl. Do Szkoły nie ma egzaminu wstepnego.

  Głównym zadaniem Szkoły jest umożliwienie polskim studentom pogłębienie znajomości prawniczego języka francuskiego, jak również uzyskania specjalistycznych umiejętności oraz wiedzy o systemie prawnym oraz politycznym Francji – zarówno o jego podstawach, jak również o jego wyspecjalizowanych dziedzinach. Zajęcia prowadzone są przez profesorów Uniwersytetu w Orleanie przez 8 tygodni, od października do grudnia i od marca do maja.

  Dodatkowe informacje znajdziesz:

  - na stronie internetowej: http://www.law.uj.edu.pl/okspo/pl/spf

  - na facebooku: https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Prawa-FrancuskiegoEDF-114391798972436/

   

  więcej »