Uroczyste zakończenie zajęć Młodzieżowej Akademii Praw Obywatelskich​

W dniu 20 kwietnia 2017 r. w salach reprezentacyjnych Pałacu Larischa odbyło się uroczyste zakończenie zajęć Młodzieżowej Akademii Praw Obywatelskich​, w którym oprócz słuchaczy Akademii uczestniczyli dr hab. Barbara Iwańska, prodziekan ds. studiów prawniczych, prof. dr hab. Piotr Tuleja, kierownik Katedry, a także dr hab. Monika Florczak-Wątor, pomysłodawczyni projektu oraz jego koordynatorka. Podczas uroczystości wręczono pamiątkowe dyplomy 48 uczniom, którzy ukończyli Akademię. Nagrodami książkowymi wyróżniono trzy osoby, które uzyskały najwyższą ocenę z egzaminu końcowego. Byli to uczniowie V LO - Pani Lena Helińska, Pan Jaromir Wojakowicz oraz Pani Aleksandra Siwek.

Zajęcia styczniowe

To już czwarty miesiąc zajęć w ramach Młodzieżowej Akademii Praw Obywatelskich! W styczniu rozmawialiśmy o wolności, godności i równości z prof. Piotrem Tuleją, o kontroli konstytucyjności prawa z dr hab. Moniką Florczak-Wątor oraz o wolności słowa z dr Sebastianem Kubasem. Uczniowie Akademii uczestniczyli również w wykładzie z psychologii społecznej prowadzonym przez prof. Janinę Czapską i dr Michalinę Szafrańską. 

Zajęcia grudniowe

W grudniu będziemy rozmawiać o władzy sądowniczej (warsztaty z dr hab. Moniką Florczak-Wątor) oraz prawie wyborczym (seminarium z dr Grzegorzem Kucą). Zapraszamy również na wykład ze współczesnej filozofii prowadzony przez prof. Tomasza Gizberta-Studnickiego oraz dr Wojciecha Ciszewskiego!

Zajęcia listopadowe

W listopadzie zapraszamy na warsztaty poświęcone problematyce ograniczania praw jednostki z dr hab. Moniką Florczak-Wątor (10 XI), seminarium dotyczące wybranych aspektów bezpieczeństwa prawnego młodzieży z dr Agnieszką Barczak-Oplustil oraz dr Bogumiłem Nalezińskim (17 XI) oraz spotkanie z zaproszonym gościem – prof. Andrzejem Zollem, byłym Prezesem Trybunału Konstytucyjnego i byłym Rzecznikiem Praw Obywatelskich (24 XI).

Zajęcia październikowe

Pierwsze zajęcia merytoryczne już za nami. W październiku były to warsztaty poświęcone problematyce źródeł prawa z dr hab. Moniką Florczak-Wątor (20 X) oraz seminarium dotyczące zasady podziału władzy z dr hab. Piotrem Mikuli, prof. UJ (27 XI)

  • 1
  • 2