Home » Allgemein»Konferencja Absolwentów SPN UJ i UW

 
 

Konferencja Absolwentów SPN UJ i UW

 

Drodzy Absolwenci Szkół Prawa Niemieckiego UJ i UW,

jak co roku mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na polsko-niemiecką konferencję Absolwentów Szkół Prawa Niemieckiego UJ i UW oraz Szkoły Prawa Polskiego UJ, która w tym roku nawiązuje tematycznie i duchowo do jubileuszu 25-lecia podpisania traktatu polsko-niemieckiego.

Konferencja odbędzie się w dniach 4 – 5 listopada br. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zgodnie z Państwa sugestiami, chcemy zaproponować Państwu różne wątki tematyczne, aby zachęcić jak najszersze grono Absolwentów do uczestnictwa i współpracy.

Rozpoczynamy w piątek (04.11.) popołudniu wykładem gościnnym oraz dyskusją panelową na temat nowego rozporządzenia UE dot. ochrony danych osobowych, ze szczególnym uwzględnieniem jej praktycznej implementacji w firmach i codziennym obrocie prawnym i gospodarczym. Gościem specjalnym będzie Prof. Dr. Rolf Schwartmann z TH Köln, przewodniczący grupy roboczej ds. ochrony danych osobowych przy niemieckim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. W kolejnym dniu (05.11.) odbędą się wykłady, panele i warsztaty nt. “Vertragsgestaltung”.

 

Jak co roku, chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w konferencji nie tylko w formie słuchaczy, ale również prelegentów. Dlatego zachęcamy Państwa do składania propozycji referatów – na temat ochrony danych osobowych lub innych aktualnych zagadnień o tematyce gospodarczej. Szczególnie mile widziane będą referaty z odniesieniami prawnoporównawczymi. Referaty powinny trwać do ok. 20 minut.Propozycje referatów wraz z krótkim przedstawieniem tematu (do max. 3000 znaków) prosimy nadsyłać najpóźniej do 11.09.2016 r.

Z nadesłanych tematów zostaną wybrane przez komitet organizacyjny najciekawsze propozycje w taki sposób, aby zachować równowagę tematyczną oraz równowagę między wystąpieniami ekspertów oraz absolwentów. Podobnie jak w poprzednich latach, planowana jest publikacja pokonferencyjna. Szczególnie interesujące referaty, które ze względu na ograniczone ramy czasowe nie zostaną wygłoszone w trakcie konferencji, mają także szanse zostać opublikowane.

Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i komentarze oraz wsparcie w organizacji. Mamy nadzieję, iż nasza konferencja wzbudzi Państwa zainteresowanie i spotkamy się na początku listopada br. w Krakowie.

 Dalsze informacje dotyczące programu oraz rejestracji prześlemy Państwu we wrześniu br., a także udostępnimy na naszych stronach internetowych.

Życzymy Państwu udanych wakacji i łączymy pozdrowienia

 Aleksandra Romanowska, Maria Szpor, Marcin Chomiuk, Przemysław Roguski

Koordynatorzy Programu dla Absolwentów SPN UJ i UW

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.