Polsko-Niemieckie Seminarium w maju 2016 roku i towarzysząca konferencja studencko-doktorancka

UJ01

Jak już informowaliśmy, polsko-niemieckiemu seminarium studenckiemu, które odbędzie się w maju 2016 r. w Przegorzałach z udziałem gości z Bochum, Ratyzbony, Wrocławia i Krakowa będzie towarzyszyć konferencja studencko-doktorancka.

Zobaczhttp://www.ruhr-uni-bochum.de/ls-swoboda/fotoalbum.html

rub v   ur v   uwr v   uj v

Seminarium rozpocznie się w środę, 12 maja i potrwa do poniedziałku, 16 maja. W seminarium uczestniczyć będą przedstawiciele czterech ośrodków naukowych – Ruhr-Universitaet w Bochum, Universitaet Regesburg, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego a także innych – gościnnie. W tym roku rola organizatorów i gospodarzy przypadła Katedrze Postępowania Karnego UJ.

images

Z założenia seminarium nie posiada jednego tematu wiodącego. W tym roku uczestnicy zamierzają się jednak skupić na zagadnieniach rzetelności procesu karnego oraz kierunkach nowelizacji prawa karnego, zwłaszcza procesowego, w Polsce i w Niemczech.

W czwartek i piątek zaplanowane są wykłady otwarte na naszym wydziale:

Nagy    dr Anita Nagy (uniwersytet w Miskolcu, gość seminarium) o postępowaniach szczególnych w węgierskim procesie karnym (czwartek, 13.15)
swoboda    prof. Sabine Swoboda (RUB), o ostatnich propozycjach nowelizacyjnych niemieckiego kodeksu postępowania karnego (StPO) (czwartek, 16.45)

Walter    prof. Tonio Walter (UR), o odpłacie jako celu kary (piątek, 17.15)

dwa pierwsze wygłoszone będą w języku angielskim, trzeci – w niemieckim.

Współorganizatorami tegorocznego Seminarium są także: dr Dagmara Gruszecka (Uniwersytet Wrocławski) i prof. UJ Andrzej Światłowski.

Obrady będą się odbywać w sobotę rano i po południu oraz w niedzielę przed południem w Przegorzałach. Zarazem będą stanowić ogólnopolską konferencję studencko-doktorancką, otwartą dla wszystkich zainteresowanych, którzy uiszczą opłatę konferencyjną. Wygłoszone zostaną referaty uczestników seminarium a także referaty osób, które zgłoszą się na konferencję. Organizatorem konferencji jest Koło Naukowe Postępowania Karnego TBSP UJ, zaś wygłaszane referaty będą uprzednio wybrane na podstawie konkursu abstraktów.

Pzegorzały

Zasadniczym językiem seminarium i konferencji będzie język angielski, zaś pomocniczymi – polski i niemiecki. W tych też językach można przygotować wystąpienia.

Udział w całym seminarium polsko-niemieckim wiąże się z uiszczeniem opłaty przewidzianej dla uczestników seminarium, która obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym lub trzyosobowym (pięć noclegów), posiłki, komplet materiałów konferencyjnych. Opłata konferencyjna dla uczestników konferencji sobotnio-niedzielnej wyniesie natomiast 150 złotych i obejmuje posiłki oraz materiały konferencyjne, nie obejmuje natomiast noclegów, które będzie trzeba sobie samodzielnie zarezerwować w Przegorzałach.

Dalsze informacje organizacyjne będą stopniowo podawane w najbliższym czasie. Zapraszamy.

 

uj2w

rub2

uwr

ur2

źródło wykorzystanych zdjęć: materiały promocyjne czterech uczelni oraz AŚ

 

 images