Seminarium Polsko-Niemieckie Prawa i Procesu Karnego

UJ01

Zbliża się polsko-niemieckie seminarium studenckie w Przegorzałach. Odbędzie się ono z udziałem gości z Bochum, Ratyzbony, Wrocławia i Krakowa. Będzie mu towarzyszyć konferencja studencko-doktorancka 14 i 15 maja.

rub v   ur v   uwr v   uj v

Seminarium rozpocznie się w środę, 12 maja i potrwa do poniedziałku, 16 maja. W seminarium uczestniczyć będą przedstawiciele czterech ośrodków naukowych – Ruhr-Universitaet w Bochum, Universitaet Regesburg, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego a także innych – gościnnie. W tym roku rola organizatorów i gospodarzy przypadła Katedrze Postępowania Karnego UJ.

images      dg2

W czwartek i piątek zaplanowane są wykłady otwarte na naszym wydziale:

Nagy    dr Anita Nagy (uniwersytet w Miskolcu, gość seminarium) o postępowaniach szczególnych w węgierskim procesie karnym (czwartek, 13.15, sala będzie podana)
swoboda    prof. Sabine Swoboda (RUB), o ostatnich propozycjach nowelizacyjnych niemieckiego kodeksu postępowania karnego (StPO) (czwartek, 17.00, sala będzie podana)

Walter    prof. Tonio Walter (UR), o odpłacie jako celu kary (piątek, 17.00, sala będzie podana)

dwa pierwsze wygłoszone będą w języku angielskim, trzeci – w niemieckim.

Współorganizatorami tegorocznego Seminarium są także: dr Dagmara Gruszecka (Uniwersytet Wrocławski) i prof. UJ Andrzej Światłowski.
Z założenia seminarium nie posiada jednego tematu wiodącego. W tym roku uczestnicy zamierzają się jednak skupić głównie na zagadnieniach rzetelności procesu karnego oraz kierunkach nowelizacji prawa karnego, zwłaszcza procesowego, w Polsce i w Niemczech.

Pzegorzały

Obrady będą się odbywać w sobotę rano i po południu oraz w niedzielę przed południem w Przegorzałach. Zarazem będą stanowić ogólnopolską konferencję studencko-doktorancką, otwartą dla wszystkich zainteresowanych, którzy uiszczą opłatę konferencyjną. Lista referentów jest już zamknięta, można jeszcze zgłaszać udział bierny. Wygłoszone zostaną referaty uczestników seminarium a także referaty osób, które zgłosiły się na konferencję.
Organizatorem konferencji studencko-doktoranckiej jest Koło Naukowe Postępowania Karnego TBSP UJ, zaś referaty zostały wybrane na podstawie konkursu abstraktów.
Sobotnio-niedzielna konferencja odbędzie się pod hasłem „Old Problems, New Solutions. Change and Continuity in Criminal Law and Procedure”.

dg4      dg3

Catering zapewnia Restauracja „Dom Gościnny” w ośrodku w Przegorzałach.

Materiały konferencyjne (projekt i druk) zapewnia Drukarnia Kontur, ul. Reja 5, 29-100 Włoszczowa,
tel. 041 39 45 320, tel. 041 39 45 321, fax 041 39 44 675,  www.drukuj.net    e-mail: drukarnia@drukuj.net

Zasadniczym językiem seminarium i konferencji jest język angielski, zaś pomocniczymi – polski i niemiecki. W tych też językach zostały przygotowane wystąpienia.

Udział w całym seminarium polsko-niemieckim wiąże się z uiszczeniem opłaty przewidzianej dla uczestników seminarium, która obejmuje zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, posiłki, komplet materiałów konferencyjnych. Opłata konferencyjna dla uczestników konferencji sobotnio-niedzielnej wyniosła natomiast 150 złotych i obejęła posiłki ujęte w programie konferencji oraz materiały konferencyjne, nie obejmuje natomiast noclegów, które będzie trzeba sobie zarezerwować w Przegorzałach.

Dalsze informacje organizacyjne będą stopniowo podawane. Zapraszamy.

 

uj2w

rub2

uwr

ur2

źródło wykorzystanych zdjęć i grafik: materiały promocyjne czterech uczelni, Domu Gościnnego oraz AŚ

 

 images